Menu

KLUBMESTERSKABET DAG 2

image
19. august 2021 kl. 10:36

Kære Deltagere i KM 2021

 

Skyerne hang lavt – og dråberne hang tæt i luften på vores første dag for KM 2021. Ikke desto mindre lykkedes det at få alle kampe afviklet udendørs -godt gået – så er vi i gang.

 

Der er stadig mange, der kommer med nye input fra deres kalendere ved fremmøde, sms og mail – hermed en bøn til jer alle – lad være med at komme med mere 😊

 

Som i går – tak fordi I sørger for at få afviklet de programsatte kampe – og smid en mail hvis I bliver forhindrede, så ingen venter forgæves.

 

Nedenfor spilleplanen for i morgen torsdag den 19.8. – det er den der gælder – ikke hvad I måtte have læst jer til i oversigtsarket som kun indeholder indikative tider i selve lodtrækningen – den endelige plan laves og udsendes hver aften.

 

Dato

Kl.

Bane

 

Rk

Navn

 

Navn

19.8.

17:00

7

 

HSA

Mikkel Anders Overgaard

vs

Shahid Latif

19.8.

17:00

8

 

HSBC

Nikodem Olsavsky

vs

Nicolaj Kopernikus

19.8.

17:00

15

 

HSA

Torben Haraldsted

vs

Mads Jokum Kofod

 

 

 

 

 

 

 

 

19.8.

17:30

9

 

HSA

Finn Larsen

vs

Gianmarco Battellini

19.8.

17:30

10

 

HSA

Søren Smedegaard

vs

Lars Møller

19.8.

17:30

11

 

DDA

Bartels/Friis

vs

Christensen/Rye

19.8.

17:30

12

 

HSA

Igor Stipac

vs

Tommy Bay Hansen

19.8.

17:30

13

 

MDBC

Rasmussen/Paus

vs

Rasmussen/Ernst

19.8.

17:30

14

 

HSBC

Niels Troen

vs

Martin Aamund

 

 

 

 

 

 

 

 

19.8.

18:00

7

 

HSBC

Michael Davidsson Rajan

vs

Adam Hauch

19.8.

18:00

8

 

MDBC

Weikop x 2

vs

Johansen/Byrick

19.8.

18:15

15

 

HDBC

Frandsen/Markholt -Hansen

vs

Foss/Holm

 

 

 

 

 

 

 

 

19.8.

18:30

9

 

MDBC

Amtrup/Hesselkilde

vs

Bak/Christreu

19.8.

18:30

10

 

HDBC

Kjems/P. Smedegaard

vs

Lejrskov/Ohlsen

19.8.

18:30

11

 

HDBC

Hintz/Brandt

vs

Jeppesen/Allen

19.8.

18:45

12

 

HDBC

Sandberg/Jønck

vs

Moe/Troen

19.8.

18:45

13

 

HDBC

H. Hansen/Martensen-Larsen

vs

Simonsen x 2

19.8.

19:00

14

 

DSBC

Signe Olsson

vs

Birgit Rasmussen

 

 

 

 

 

 

 

 

19.8.

19:30

7

 

HSBC

Thomas Kræmer

vs

Klaus Markholt-Hansen

19.8.

19:30

8

 

DDA

Holm/Westrup

vs

Luckow/Bøttner

 

Vejrudsigten ser fin ud – så vi håber at se jeg alle på anlægget – på og udenfor banerne.

 

Rigtig god fornøjelse

 

KH Inger og Nina