Havneturnering 2010

 

HUSK at melde dig til - sidste frist for tilmelding er 12. juli!

Så er det snart tid til den årlige Havneturnering – 16. til 18. juli 2010

Glem ikke årets hyggeligste turnering, Havneturneringen, der bliver afviklet på de fire baner ved Hellerup Havn. Turneringen begynder fredag den 16. juli kl. 17.00 og varer hele weekenden. Der er rig mulighed for at møde nye som gamle medlemmer. For at deltage skal du kunne spille fra fredag eftermiddag og hele lørdag og søndag.

                          Der spilles mixdouble

                          Alle deltagere får tildelt to forskellige makkere af turneringsledelsen.

                          Alle er sikret mindst fire kampe.

                          Turneringen er social, og alle niveauer kan deltage.

Traditionen tro medbringer alle selv frokost lørdag og søndag. Søndag eftermiddag afsluttes med præmieoverrækkelse og lidt godt til både ganen og maven.

Sådan melder du dig til:

Husk, at der er et begrænset antal pladser, så det er først til mølle – sidste frist for tilmelding er mandag den 12. juli kl. 12.00. Udfyld en blanket, som du finder ved kontoret i forhallen på Hartmannsvej eller downloader fra www.hik.dk (->HER<-).

Mange hilsner

Breddeudvalget




HIK Sponsor
Senest opdateret: Print | Til toppen | Sitemap